Ledning och service

Vi är många som jobbar för att Strömma ska vara en skola att trivas på. Oss kan du vända dig till om du har frågor eller behöver hjälp med något.

Administration

Rektor
Marie Poldahl
0301-475 01, 073-651 66 07
marie.poldahl@strommanaturbruk.se

Driftschef
Mats Hägglund
0301-475 27, 076-316 67 01
mats.hagglund@strommanaturbruk.se

Verksamhetsutvecklare
Anna Elsius
0301-475 32, 076-311 50 80
anna.elsius@strommanaturbruk.se

SYV
Christina Almström
0301-475 03, 073-654 57 84
christina.almstrom@strommanaturbruk.se

Skolsekreterare
Ulrica Wallin
0301-475 02, 073-657 06 72
ulrica.wallin@strommanaturbruk.se

Schemaläggning APL-samordning Annika Edvardsson
0301-47548, 070-445 67 66
annika.edvardsson@strommanaturbruk.se

Elevhälsa

Specialpedagog
Åsa Engström
0301-475 34, 073-529 04 86
asa.engstrom@strommanaturbruk.se

Kurator
Ninni Barrstrand Norén
0301-475 07, 073-659 20 32
ninni.barrstrand.noren@strommanaturbruk.se

Skolsköterska
Rebecca Pershamre Wictorsson
070-556 67 97

rebecca.wictorsson@strommanaturbruk.se

Kök/lokalvård

Kökschef
Oskar Bernhardsson
0301-475 10, 076-436 87 67
oskar.bernhardsson@strommanaturbruk.se

Kock
Anna-Karin Gunnarsson
0301-475 10, 076-436 87 67
anna-karin.gunnarsson@strommanaturbruk.se

Kock
Anna Larsson
0301-475 10, 076-436 87 67
anna.larsson@strommanaturbruk.se

Köksbiträde
Susanne Turesson 0301-475 10, 076-436 87 67
susanne.turesson@strommanaturbruk.se

Lokalvårdare
Annelie Stenhammar
0301-475 41, 070-454 80 87
Annelie.Stenhammar@strommanaturbruk.se

Vaktmästeri/trädgård

Vaktmästare
Hans Eliasson
0301-475 19, 076-438 52 14
hans.eliasson@strommanaturbruk.se

Ingmar Karlsson
0301-475 20, 073-653 93 44
ingemar.karlsson@strommanaturbruk.se

Trädgårdsmästare
Dan Lillvik
0301-475 09, 076-434 91 43
dan.lillvik@strommanaturbruk.se

Vaktmästare
Jenny Emterhag
0301-475 47
jenny.emterhag@strommanaturbruk.se