Undervisande personal

Vi är de legitimerade och behöriga pedagoger som har hand om teoretisk och praktisk undervisning på skolan.

Lärare

Matematik 
Eva Sjöholm
0301-475 14, 073-659 16 48
eva.sjoholm@strommanaturbruk.se

Matematik och fysik
Tomas Tuveros
0301-47511, 073-518 22 32
tomas.tuveros@strommanaturbruk.se

Kemi, entreprenörskap och servicekunskap
Caroline Jonsson
0301-475 13, 073-658 77 87
caroline.jonsson@strommanaturbruk.se 

Svenska, engelska och samhällsvetenskapliga ämnen
Michael Bäckval Windefeld

0301-475 17, 073-507 25 02
michael.backvall.windefelt@strommanaturbruk.se

Daniel Bystedt

0301-475 17, 073-507 25 02
daniel.Bystedt@strommanaturbruk.se

Monica Armini
0301-475 46, 070-769 43 03
monica.armini@strommanaturbruk.se

Idrott och växtodling
Ingemar Johansson
0301-475 33, 070-394 70 36
ingemar.johansson@strommanaturbruk.se

Djurvård
Stina Noréus
0301-475 30, 073-504 25 38
stina.noreus@strommanaturbruk.se

Johanna Stolt (Föräldraledig)
0301-475 15, 076-442 92 92
johanna.stolt@strommanaturbruk.se

Catharina von Braun
Catharina.von.Braun@strommanaturbruk.se

Ida Nilsson
ida.nilsson@strommanaturbruk.se

Biologi
Niclas Ek
0301-475 31, 073-540 19 31
niclas.ek@strommanaturbruk.se

Speciallärare

Johanna Friberg Arnarsson

0301-475 08, 073-053 59 46

Johanna.Friberg.Arnarson@strommanaturbruk.se

Lantbruksdjur
Majvor Hansson Sandberg
0301-475 12,  076-442 85 77
majvor.hansson.sandberg@strommanaturbruk.se

Lantbruksteknik
Per Blomgren
0301-475 22, 076-401 01 09
per.blomgren@strommanaturbruk.se

Växtodling, lantbruksteknik
Björn Larsson
0301-475 28, 073-530 10 20
bjorn.larsson@strommanaturbruk.se

Jan Jakobsson

0301-475 37, 070-654 64 00
Jan.Jakobsson@strommanaturbruk.se

Häst
Sandra Ivarsson (föräldraledig från feb. -20)

Camilla Almström
0301-475 16, 076-449 97 76
camilla.almstrom@strommanaturbruk.se

Ulrica Olssson
0301-475 16, 076-449 97 76
Ulrica.Olsson@strommanaturbruk.se

Instruktörer

Lantbruk/verkstad
Hans-Inge Andersson
0301-475 23, 076-438 25 68
hans-inge.andersson@strommanaturbruk.se

Magnus Andersson
070-567 07 62
magnus.andersson@strommanaturbruk.se

Markus Eriksson
0301-475 40, 070-866 50 02
markus.eriksson@strommanaturbruk.se

Lantbruksdjur

Michael Löf
0301-475 24, 076-437 13 99
Michael.Lof@strommanaturbruk.se

Johanna Ahlander
0301-475 26, 073-655 18 35
johanna.ahlander@strommanaturbruk.se

Elin Ingvarsson

0301-475 44, 070-467 16 70

elin.ingvarsson@strommanaturbruk.se

Malin Andrén
073-501 52 66
malin.andren@strommanaturbruk.se

Djurvård
Anna-Lena Johansson
0301-475 25, 073-651 05 97
anna-lena.johansson@strommanturbruk.se

Paulina Sjöholm

0301-475 18, 076-442 10 82

Paulina.Sjoholm@strommanaturbruk.se

Häst
Jill Karlsson
0301-475 21, 073-655 49 02
jill.karlsson@strommanaturbruk.se

Djur
Susanne Turesson
susanne.turesson@strommanaturbruk.se